Syntetyczne kannabinoidy

W 1984 roku zespół badaczy pod przywództwem Johna Williama Huffmana rozpoczął opracowywać syntetyczne kannabinoidy aby pomóc pacjentom ze stwierdnieniem rozsianym, HIV lub przechodzącym chemioterapię. Dr. Huffman i jego zespół stworzyli 450 syntetycznych kannabinoidów (seria JWH) przez 30 lat. Kilka powstało już w 1960 na Uniwersytecie Hebrajskim, w tym HU-210, a Pfizer rozwinął serie cykloheksylofenolu (CP), na przykład: CP 59,549, CP 47,497.

W grudniu 2008 THC Pharmaceutical wykryło JWH-018 w Spice, produkcie sprzedawanym jako naturalna mieszanka ziół w wielu smartszopach offline i online od 2002. Od tego czasu w Europie wykryto sporo syntetycznych kannabinoidów (JWH-018, JWH-398, JWH-250, CP 47,497, HU-210, itp.) w mieszankach ziół i innych produktach. Można je również znaleźć w Internecie sprzedawane osobno jako proszek.

Pomimo struktur chemicznych względnie różnych od THC (tetrahydrokannabinolu, główna substancja aktywna w konopiach) nazywane są „syntetycznymi kannabinoidami” ponieważ wiążą się z tymi samymi receptorami co THC. Substancje te mają jednak inne właściwości, efekty i ryzyka. Można je znaleźć w formie proszku, jednak najczęstszą formą są mieszanki ziołowe lub plastyczna masa roślinna („fejk hasz”).

 

Pomyśl o tym gdzie i kiedy używasz.
Czy przeszkadza Ci to w codziennym życiu? Tak?
W takim wypadku powinieneś przystopowaćJeśli nie możesz dać sobie z tym rady, nie bój się pytać o pomoc.

Ty decydujesz gdzie, jak, z kim i co zażywasz. Szanuj decyzje innych. Każdy podejmuje swoje własne decyzje.

 

DAWKI

Z powodu braku oficjalnych badań nad tymi substancjami niewiele może być powiedziane na temat dawkowania. Według osobistych doświadczeń kilku użytkowników (znalezione online, na www.drugs-forum.com) dawkowanie JWH-018 to w przybliżeniu: 2 mg dla „lekkiego” doświadczenia, 4 mg to już dawka średnia a 6 mg to dawka mocna (zażycie doustne). W przypadku palenia, jest to połowa dawki doustnej. Należy pamiętać że to tylko wartości referencyjne, ponieważ nie istnieje literatura naukowa dotycząca tych informacji. Na przykład zakłada się, że HU-210 jest 100-800 razy mocniejsze od THC.

W przeciwieństwie do THC, niektóre syntetyczne kannabinoidy są pełnymi agonistami receptorów CB1 i CB2 (co sprawia, że są śmiertelne w przypadkach przedawkowań). Jeśli zamierzasz ich użyć, spróbuj zdobyć jak najwięcej informacji! Skontaktuj się z nami!

 

OSTRZEŻENIA

W przypadku “maczanek” (lub innych produktów sprzedawanych jako mieszanka, którą możesz palić) musisz wziąć pod uwagę, że ilość kannabinoidów jest różna nawet w tych samych partiach. Mieszanie kilku rodzajów syntetycznych kannabinoidów w tym samym produkcie zdarza się notorycznie.

Jeśli masz zamiar spróbować, zawsze zaczynaj od małej ilości i zwiększaj dawkę tylko, jeżeli czujesz się z tym komfortowo.

 

EFEKTY

Efekty syntetycznych kannabinoidów zależą od:

  • SUBSTANCJI (dawki, czystości, mieszanki, metody podania)
  • TEGO, KTO UŻYWA (nastroju, oczekiwań, przyzwyczajeń);
  • KONTEKSTU (gdzie, z kim…)

Niektórzy użytkownicy wspominają, że zapach dymu z maczan jest porównywalny do zioła lub haszyszu, z mocnym posmakiem cytrusów lub wanilii. Wiele jednak palone pachnie bardzo nieprzyjemnie. Użytkownicy wskazują, że kiedy palą maczany czują się „zjarani” i że efekty są podobne do efektów marihuany – pomimo kilku poważnych różnic, głównie mocno zauważalnych efektów fizycznych.

Badanie przeprowadzone przez niemieckiego autora, który wypalił 0.3g „Spice Diamond”, wspomina, że pierwsze efekty pojawiły się po 10 minutach po zażyciu i utrzymywały się przez kolejne 6 godzin. Efekty głównie cechują się zwiększeniem tętna, czerwonymi oczami, suchymi ustami i zmianami samopoczucia i postrzegania. Niektóre utrzymywały się następnego dnia po zażyciu. Część użytkowników zgłasza bardzo intensywne doświadczenia, dziwne odczucia fizyczne, halucynacje, ataki paniki, utratę przytomności i mdłości. Efekty mogą trwać dłużej niż efekty konopi.

Jak wcześniej wspomniano, nie da się łatwo sprawdzić (ani w produkcie, ani w całej jego partii) które kannabinoidy są obecne i w jakich ilościach. Jeśli masz zamiar spróbować, zawsze zaczynaj od małej ilości i zwiększaj dawkę tylko, jeżeli czujesz się z tym komfortowo.

NIE ZAŻYWAJ, JEŻELI:

  • Nie masz ochoty lub masz wątpliwości. Ty decydujesz!
  • Masz jakiekolwiek problemy z sercem, układem krwionośnym lub ciśnieniem krwi.
  • Masz jakąkolwiek chorobę psychiczną (lub pojawiła się ona w rodzinie) lub przechodzisz przez ciężki moment w życiu. Zażycie substancji może pogorszyć sprawę.
  • Jesteś w ciąży/karmisz piersią.

JEŻELI ZAŻYWASZ:

  • Zacznij od niskich dawek.
  • Unikaj używania samemu. Staraj się być blisko kogoś komu ufasz, kogoś kto jest trzeźwy.
  • Jeśli palisz maczanę, unikaj używania filtrów kartonowych/papierowych z farbami, używaj filtrów z octanu celulozy (tych używanych w papierosach) lub podobnych.

INNE INFO

Polskie Prawo sankcjonuje używanie i posiadanie każdej ilości narkotyków (Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii). Prokurator ma jednak możliwość umorzyć postępowanie “przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa (art 62.a UoPN), w przypadku (1) posiadania nieznacznej ilości narkotyków (2) na własny użytek.

 

 

Duże ilości mogą być uznane za zbrodnie i sąd oceni, czy ma do czynienia z przypadkiem dystrybucji. Produkcja może być potraktowana jak zbrodnia i grozić do 9 lat pozbawienia wolności.

Prowadzenie: grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 10 lat, w przypadku wykroczenia na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

TESTUJ SUBSTANCJE PRZED!

Zdarza się, że zamiast oczekiwanej substancji występuje inna, niespodziewana, lub cała mieszanina. Niektóre z nich różnią się dawką, a nawet potrafią być bardzo niebezpieczne.

Zawsze staraj się sprawdzać swoje substancje!
Testy do sprawdzania kannabinoidów znajdziesz na https://protestkit.pl/ (dawniej protestkit.eu)