MIESZANKI

Istnieje niezliczona liczba możliwych mieszanek. Każda z nich obarczona ryzykiem, które może wykraczać poza ryzyko każdej z substancji osobno. Pamiętaj, że ryzyko związane z niektórymi mieszankami jest nadal nieznane. Te opisane poniżej stanowią jedynie podsumowanie tego, na co należy zwracać uwagę używając więcej niż jednej substancji. Kiedy mieszasz substancje, ciężko jest zrozumieć działanie każdej z osobna, co sprawia, że możesz chcieć sięgnąć po więcej. Mieszanka nie jest prostą sumą efektów dwóch substancji… wynik miksu nie zawsze jest przewidywalny i może różnić się od tego, czego oczekujesz.

Z psychoaktywnymi mieszankami 1+1 nie zawsze równa się 2…

Pomyśl o tym gdzie i kiedy używasz.
Czy przeszkadza Ci to w codziennym życiu? Tak?
W takim wypadku powinieneś przystopowaćJeśli nie możesz dać sobie z tym rady, nie bój się pytać o pomoc.

Ty decydujesz gdzie, jak, z kim i co zażywasz. Szanuj decyzje innych. Każdy podejmuje swoje własne decyzje.

 

Są niezliczone powody, dla których możesz miksować:

 • Zwiększając efekty substancji
 • Zmniejszając „zejście” (depresanty po stymulantach)
 • Zmniejszając negatywne efekty substancji
 • Szukając nowych doświadczeń
 • Większość nielegalnych produktów to wynik mieszanek, czyniąc proces mieszania „nieuniknionym”

 

JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ MIESZAĆ SUBSTANCJE

 • Znaj swoje możliwości (psychicznie, mentalnie i społecznie) żeby sobie nie zaszkodzić.
 • Postaraj się znać wszystkie substancje (osobno). Im bardziej komfortowo się czujesz z substancjami, które masz zamiar miksować, tym lepiej możesz kontrolować swoje doświadczenie. W innym wypadku, jeśli mieszasz substancje używając ich pierwszy raz, może być Ci ciężko zrozumieć efekty…
 • Najważniejsze: Ty podejmujesz decyzje. Szanuj również decyzje innych.
 • Nie musisz mówić „tak” na wszystko! Decyduj i przyjmuj tylko to, co jest dla Ciebie najlepsze.
 • Zwróć uwagę na dawki! Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy mieszasz! Unikaj przesadzania: większe dawki = większe wydatki = większe ryzyko.
 • Zwróć uwagę na czas: wynik mieszanki może się różnić, zależnie od kolejności i wyczucia czasu…

RODZAJE SUBSTANCJI

STYMULANTY

Kokaina, met/amfetamina (speed), kofeina, efedryna, MDMA (Ecstasy)*, itp.

DEPRESANTY

Alkohol, opioidy, ketamina**, PCP***, GHB, benzodiazepiny, leki przeciwbólowe (kodeina, itp.).

PSYCHODELIKI

LSD, psylocybina (grzyby), meskalina, 2C-B i i inne fenetylaminy, DMT, LSA, THC*** (konopie), itp.

* MDMA i podobne substancje empatogenne mają efekty psychodeliczne i stymulujące.

** Ketamina i PCP
to depresanty z psychodelicznymi i dysocjacyjnymi efektami.

*** Konopie
zawierają THC (psychodelik z cechami depresanta i stymulanta)

 

RODZAJE MIESZANEK

Stymulant + stymulant

Zwiększa ryzyka fizyczne, głównie sercowe; „zejście” jest na ogół intensywne i nieprzyjemne.

 • Jeśli mieszasz te substancje, zwróć uwagę na dawkowanie każdej z nich, ponieważ duże dawki zwiększają ryzyka.
 • Pij dużo wody (nie więcej niż 0,5l w trakcie godziny, nie na raz); ubieraj się lekko; rób sobie przerwy
 • Pamiętaj, że efekty stymulujące speeda i kofeiny są niezwykle trwałe. Jeśli używasz ich w trakcie/pod koniec nocy i użyjesz później więcej, działanie stymulujące będzie trwać dłużej.
 • Jeśli konsumujesz duże dawki speeda/koki/kofeiny, nie odczujesz zmiany nastroju, którą powoduje MDMA.
 • Pamiętaj: MDMA ma efekty pobudzające. Jeśli zechcesz poczuć „empatię” MD, nie należy dodawaćwięcej substancji stymulujących.

 

Depresant + depresant

Ta mieszanka zwiększa szansę poczucia się źle, nudności i wymiotów; niskiego ciśnienia, utraty przytomności, śpiączki; zatrzymanie pracy serca lub oddychania. Możesz łatwiej przedawkować, w wyniku sumowania się efektów depresantów.

Trudności z koordynacją ruchową, spowolnienie reakcji na bodźce i większe ryzyko wypadków. Wszystkie te substancje wpływają na wątrobę, więc mieszanie ich może być bardzo groźne dla tego organu.

 • Jeśli mieszasz substancje, zwróć uwagę na dawki każdej z nich, ponieważ większe dawki zwiększająryzyka.
 • Nie używaj ich w odosobnieniu. Niech ktoś Ci towarzyszy, lub poinformuj kogoś o tym co robisz.
 • Unikaj niebezpiecznych czynności, takich jak operowanie ciężką maszynerią, przebywanie w pobliżu klifów lub prowadzenie, ponieważ Twoje reakcje mogą być wolniejsze, a koordynacja ruchowa poważnie zaburzona.
 • Pamiętaj: te substancje mają działanie przeciwbólowe. Możesz nie czuć bólu, ale to nie znaczy, że się nie ranisz. Mieszanie dwóch depresantów może zwiększyć działanie przeciwbólowe i znieczulające.

 

Psychodelik + psychodelik

Są to silne substancje, pod względem sposobu w jaki wpływają na postrzeganie, myślenie, emocje, itp. Jedna z nich może działać wystarczająco, więc wyobraź sobie połączenie dwóch… Taka mieszanka może uczynić Twoje doświadczenie łatwiejszym lub trudniejszym, zależnie od kontekstu, tego kto Ci towarzyszy, Twojego nastroju, Twoich cech charakterystycznych oraz dawek.

Każda z tych substancji może zmienić (całkiem sporo) w Twoim postrzeganiu rzeczywistości; dlatego mieszanie ich nie ma większego sensu.

 • Należy unikać mieszania, ale jeśli to robisz, spróbuj robić to z małymi dawkami.
 • Jeśli je mieszasz lub używasz ich oddzielnie, ważne jest czuć się dobrze na punkcie swoim i innych. Powinno się być w miłym, komfortowym miejscu, z ludźmi którym ufasz i nie mieć na głowie żadnych zobowiązań.
 • Unikaj niebezpiecznych czynności, jak operowania ciężką maszynerią, przebywania w pobliżu klifów lub prowadzenia, ponieważ Twoje postrzeganie/rozumienie rzeczywistości będzie zaburzone.
 • Jeśli nie czujesz się dobrze , udaj się do komfortowego miejsca i pamiętaj, że efekty miną, wszystko wróci do normy.

 

Stymulant + depresant

Ta mieszanka substancji, które się „neutralizują”, mogą doprowadzić Cię do używania większych dawek, bez zauważenia jak niebezpiecznie blisko przedawkowania jesteś.

 • Jeśli zamierzasz je mieszać, zwróć uwagę na dawki. Miej plan nocy/imprezy, zamiast mieszać je cały czas (na przykład użyj stymulanta wcześniej a depresanta później).
 • Efekty koki są krótsze niż alkoholu. Kiedy przestajesz używać koki, „zejście” jest bardzo szybkie i pokrywa się z działaniem alkoholu jako depresanta. Jeśli prowadzenie po alkoholu jest niebezpieczne, wyobraź sobie prowadzenie po tej mieszance…
 • Połączenie alkohol + stymulanty zwiększa odwodnienie i szansę na udar cieplny. Rób sobie przerwy, noś lekkie i wygodne ubrania i zażywaj świeżego powietrza.

 

Stymulant + psychodelik

Doświadczenie psychodeliczne może być spotęgowane przez działanie stymulujące, tak dobrze, jak i źle; możesz mieć więcej wypadków; może być Ci ciężko poradzić sobie z „zejściem”.

 • Jeśli używasz kokainy w środku psychodelicznego doświadczenia, pamiętaj, że kiedy efekt koki zniknie, poradzenie sobie w pozytywny sposób z doświadczeniem psychodelicznym może być trudne.
 • Jeśli mieszasz speeda lub kofeinę z psychodelikami, najlepiej jeśli doznania psychodeliczne zniknąprzed stymulującymi. W innym wypadku „zejście” może być znacznie mocniejsze.
 • Zwróć uwagę na ilości mieszając empatogeny (MDMA, itp.) z psychodelikami. Nie używaj dużych dawek! Dodanie małej dawki psychodelika do średniej/dużej dawki MDMA może sprawić, że doświadczenie będzie bardziej „trippy”. Dodanie małej dawki MD do średniej/dużej dawki psychodelików sprawi, że doświadczenie będzie miało akcent empatii i dobrego samopoczucia. Małe dawki obu mogą
  spowodować mieszane doświadczenie, od uczuć ekstatycznych po halucynacje. Duże dawki mogą sprawić, że doświadczenie będzie dezorientacyjne i emocjonalnie ciężkie.

 

Depresant + psychodelik

Mieszanie depresantów i psychodelików ogranicza zdolność kontroli doświadczenia, czyniąc je nieprzewidywalnym. Wypadki są bardziej prawdopodobne, ze względu na złą interpretację otaczającegośrodowiska, trudności ze skupieniem, jak i spowolnienie reakcji na bodźce. Twoje doświadczenie może staćsię cięższe i okazać się trudniejsze do kontrolowania; obecne jest również ryzyko nudności, wymiotów, utraty przytomności, śpiączki…

 • Zwróć uwagę na mieszanki: wybieraj odpowiednie miejsca i ludzi, którzy mogą Ci pomóc, jeśli przytrafi się niechciane przeżycie. W takim przypadku należy przestać używać, udać się do cichego i spokojnego miejsca i prosić o pomoc.
 • Jeśli mieszasz substancje, zwróć uwagę aby unikać niebezpiecznych sytuacji i zajęć, które wymagająskupienia, dobrej kontroli motorycznej i szybkiej reakcji na bodźce.

 


Jeśli bierzesz leki, unikaj używania substancji psychoaktywnych!

TESTUJ SUBSTANCJE PRZED!

Zdarza się, że zamiast oczekiwanej substancji występuje inna, niespodziewana, lub cała mieszanina. Niektóre z nich różnią się dawką, a nawet potrafią być bardzo niebezpieczne.

Zawsze staraj się sprawdzać swoje substancje!
Testy do sprawdzania czystości substancji znajdziesz na https://protestkit.pl/ (dawniej protestkit.eu)