Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, aby bez względu na decyzje dotyczące sposobu imprezowania, impreza była udana i bezpieczna.

Co robimy:


Zajmujemy się edukacją narkotykową, działaniami z zakresu redukcji szkód i promocją bezpiecznego życia nocnego. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków, lub przestać jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Redukcja Szkód

Edukujemy jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Takie podejście od lat ratuje życia w wielu państwach na świecie.

Standardy

Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez m.in. Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską; Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Czerwony Krzyż.

Co oferujemy:


Strefa SIN to promocja zdrowia i bezpieczeństwa dla każdego. Zapewniamy przeszkolonych edukatorów, materiały edukacyjne oraz profilaktyczne, przestrzeń do wypoczynku, patrole z wodą pitną.

Chill

Przestrzeń do odpoczynku. Miejsce z dostępem do wody i cienia obsługiwane przez dyżurujących edukatorów, którzy służą wiedzą i pomocą.

Pomoc

Odizolowana przestrzeń dla uczestników potrzebujących ciszy i spokoju w związku ze złym samopoczuciem po użyciu substancji psychoaktywnych.

Jak edukujemy:


Informujemy o substancjach, ograniczaniu ryzyka i wsparciu psychologicznym i prawnym – anonimowo i za darmo. Uczymy jak wpływać prozdrowotnie na siebie oraz swoje otoczenie.

Stoisko

Ulotki edukacyjne, woda pitna, owoce, elektrolity, prezerwatywy i dużo więcej. Edukatorzy informują o  bezpiecznej zabawie.

Warsztaty

Możemy zorganizować warsztat lub wykład o wybranej tematyce w zakresie redukcji szkód i edukacji narkotykowej.

WSPÓŁPRACUJEMY Z: