Źródło: kolekcjoner.nl (Online)
Data: 01.2018

Produkt: „Serce” (tabletka)
Wynik analizy: 2′-Oxo-PCE

Produkt: „Devil Liquid” (liquid)
Wynik analizy: Furanylfentanyl + wanilina

Pozostałe 24 analizy dostępne na lab.sin.org.pl.

Produkt: „Serce” (tabletka)
Wynik analizy: 2′-Oxo-PCE
(O-PCE, Deschloroethylnorketamine, eticyclidone)

2′-Oxo-PCE jest dysocjantem z klasy arylcykloheksamin, do której należy również MXE, PCP czy ketamina. Działanie tych substancji polega w głównej mierze na blokowaniu receptora NMDA w ośrodkowym układzie nerwowym i tym samym hamowaniu przewodnictwa nerwowego. Wiele związków z tej rodziny wykazuje powinowactwo do innych receptorów (dopaminowych, serotoninowych czy opioidowych). Działanie tej grupy substancji jest dość nieprzewidywalne, jeśli zdecydujesz się zażywać ten produkt zachowaj szczególną ostrożność i poszukaj informacji w rzetelnych źródłach. Nie są znane długofalowe skutki zażywania 2′-Oxo-PCE.

2′-Oxo-PCE cechuje się niskim (3-30mg) dawkowaniem, jego działanie rozpoczyna się po 20-60 minutach i trwa około 3-6h, niektóre efekty utrzymują się do 48h od zażycia. Substancja ta powoduje uczucie derealizacji i depersonalizacji oraz oddzielenia od ciała, mogą wystąpić zmiany w percepcji wzrokowej, postrzegania odległości i kształtów, zaburzenia kontroli motorycznej i dotyku oraz stany maniakalne. Jak każdy dysocjant 2′-Oxo-PCE jest w stanie wywołać „hole” – stan całkowitej utraty kontaktu ze światem zewnętrznym.

Istnieją spekulacje o oddziaływaniu na receptory opioidowe i tym samym wywoływanie typowych dla opioidów efektów z zapaścią oddechową i zespołem odstawiennym włącznie. Innymi działaniami niepożądanymi mogą być uszkodzenia nerek i pęcherza oraz obciążenie układu sercowo-naczyniowego.

Żadna substancja sprzedawana jako produkty kolekcjonerskie/RC nie jest w stu procentach bezpieczna, skład tabletki może ulegać zmianie, a dokładna ilość substancji czynnej nie jest znana.

Produkt: „Devil Liquid” (liquid)
Wynik analizy: Furanylfentanyl + wanilina

Pod żadnym pozorem nie zaleca się stosowania tej substancji.

Uwaga! Próbka zawiera środek nie wymieniony przez sprzedawcę i jest to syntetyczny opioid furanylfentanyl, wysoce uzależniająca substancja z grupy opioidów około 10-20 razy mocniejsza od morfiny. Jeżeli decydujesz się stosować środki odurzające, zachowaj szczególną ostrożność i szukaj informacji w rzetelnych źródłach. Interakcje i długotrwałe skutki uboczne nieznane.

 

Pamiętaj, żadna substancja nie jest zupełnie bezpieczna. Ryzyka są zawsze obecne, ale możesz je zminimalizować stosując się do reguł „Znaj swoje Ciało, Znaj swój Umysł, Znaj swoją Substancję, Znaj swoje Źródło”.

Niektóre porady redukcji szkód są niezmienne. Połknij zamiast wciągać. Opiekuj się swoimi przyjaciółmi. Nie zażywaj samemu, zawsze mów swoim znajomym czego używasz aby w razie konieczności można było Ci pomóc. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, udziel jej. Nie wahaj się wezwać karetki – policja nie przyjedzie, o ile nikt nie umrze lub nie ma poważnej przemocy. Jeżeli decydujesz się stosować środki odurzające, zachowaj szczególną ostrożność i szukaj informacji w rzetelnych źródłach.

Ostrzeżenie – stężenie i skład bez przerwy ulegają zmianie. Wskazanie składu nie oznacza, że będzie taki sam następnym razem. Wynik tym bardziej nie oznacza, że środek jest bezpieczny. Żadna substancja nie jest zupełnie bezpieczna.

Wynik opublikowany również w serwisie SIN Lab pod adresem https://lab.sin.org.pl.

Analizę publikujemy dzięki hojnemu wsparciu od serwisu Wolnamolekula.info.