LSD-25 (LSD) – Dietyloamid kwasu lizergowego to psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna ergoliny. Pod jego nazwą często sprzedawane są zamienniki, takie jak „ważka” (bromo-dragonfly) lub NBOMe. Szczególnie odradzamy stosowania nieprzebadanych, nieznanych substancji psychoaktywnych. Dowiedz się więcej na temat doświadczeń psychodelicznych z ulotki TRIP.

 

LSD

LSD („kwas), obok grzybówhalucynogennych, należy do najpopularniejszych psychodelików świata. Na rynku jest jednak wiele podróbek LSD sprzedawanych postaci drobnych, kwadratowych kartoników. Podróbek nie da się odróżnić inaczej, niż testem kolorymetrycznym, a ich efekty i ryzyko mogą się bardzo różnić.

 

BEZPIECZNE NIEBEZPIECZNE

„Kwas”, chociaż nie może bezpośrednio doprowadzić do zgonu, podobnie jak inne psychodeliki nie powinien być zażywany przez osoby ze skłonnościami do depresji lub innych problemów psychicznych – ani nawet z historią tego rodzaju zaburzeń w rodzinie. Aktualny stan psychiczny zostaje po zażyciu spotęgowany i może się zdarzyć tak, że ze źródło zabawy zamieni się w koszmar, z którego chce się jak najszybciej wydostać.

„Kartony” (znaczki, blottery), które są nasączane LSD, nagminnie tak na prawdę zawierają psychodeliczne amfetaminy, np. ważkę (bromo-dragonfly), DOC lub NBOMe. W przeciwieństwie do prawdziwego LSD, łatwo się nimi śmiertelnie zatruć, zwłaszcza „na nieświadomce”. Jeżeli zamierza się zażywać syntetyczne substancje, zawsze trzeba najpierw sprawdzić je testem kolorymetrycznym. Używając nawet naturalnych substancji postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o źródle – sporo grzybówjest przecież trujące.

 

SET & SETTINGS

Wszystkie psychodeliki potęgują przyjemne i nieprzyjemne wrażenia, dlatego ważne jest aby zadbać o swoje nastawienie oraz o okoliczności podróży psychodelicznej. Znacznie ma tak samopoczucie, jak i poziom bezpieczeństwa, doświadczenie i przede wszystkim dawka. Otoczenie powinno być bezpieczne, znajome i  przyjazne.

Pamiętaj, że nie należy tripować jeżeli ma się obniżone samopoczucie, nie czuje się, że to jest odpowiedni moment, czy przebywa wśród osób, które mogą źle odebrać ten stan.

 

WYCIEŃCZENIE PSYCHICZNE

LSDdziała naprawdę długo, bo przynajmniej 8-12 godzin (dla porównania grzybkijedynie 3-5 – nic dziwnego, że to zupełnie inne doznania!). Jeśli zażyje się dużą dawkę, nie jest nietypowe by efekty trwały dłużej. Rekordzistą jest jednak ważka (bromo-dragonfly), której na ogół nieświadome zarzucenie może się skończyć nawet dopiero po 24 godzinach. Weź to pod uwagę, jeśli podejmiesz decyzję aby eksperymentować z psychodelikami. Pamiętaj, że chociaż trudne doświadczenia po psychodelikach zdarzają się raczej rzadko, to podróże psychodeliczne są nieprzewidywalne i mogą mieć nieprzyjemny przebieg, zwłaszcza jeśli nagle zrobi się ciemno, zimno, lub pojawi się inny problem.

 

GDY POCZUJESZ SIĘ ŹLE

Zanim coś weźmiesz, upewnij się, że masz przynajmniej jedną zaufaną osobę, którą zawsze możesz wezwać na pomoc. Po drugie pamiętaj, że działanie każdej substancji, syntetycznej czy naturalnej, prędzej czy później minie, a złe samopoczucie zdarza się każdemu i to normalne czasami czuć się źle. Postaraj się też zidentyfikować czynniki obniżające komfort, głód, chłód, hałas czy może. Spróbuj znaleźć „bezpieczną przystań” i zapewnij sobie przyjemność – np. coś słodkiego czy wodę.

 

JEŚLI ZARZUCASZ

Jeśli decydujesz się zarzucać, czy aby napewno wiesz jak robić to aby ograniczyć ryzyko, zmarnowane pieniądze oraz zmaksymalizować dobrą zabawę? Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: (1) czas działania substancji,  (2) jej faktyczny skład oraz to, (3) w jakiej jesteśmy formie, jakim miejscu i jakich warunkach (set&settings).

ZANIM SPRÓBUJESZpoczytaj, porozmawiaj z bardziej doświadczonymi osobami. Upewnij się, że wiesz, jak powinno zadziałać. LSD to substancja, którą porównuje się do grzybówlub 2C-B, jednak ich dawki i czas działania są zupełnie różne. Nie wolno mieszać z lekami antydepresyjnymi (SSRI, iMAO blokują efekty), innymi psychodelikami ani stymulantami ze względu na ryzyko „pętli myśli”. Ciężkie zaburzenia myślenia mogą spotęgować niepokój i panikę i przyczynić się do traumatycznych doświadczeń.

PRZYPOMNIJ SOBIE czy poprzednim razem ta lub podobna substancja działała tak, jak powinna? Nie? Jeżeli wydaje Ci się, że masz niezwykłą odporność, zachowaj szczególną ostrożność, bo zawsze może trafić się niespodziewanie coś dużo mocniejszego. Najbezpieczniej założyć, że prędzej z dilerem jest coś nie tak, niż z własnym układem nerwowym.

Przede wszystkim zastanów się uczciwie jak się czujesz. Kiedy jesteśmy wyspani, najedzeni i o dobrym samopoczuciu organizm jest znacznie bardziej wytrzymały. Bonusowe punkty za unikanie spontanicznego dorzucania i imprezowanie z osobami, które niekoniecznie są pod wpływem środków psychoaktywnych.

LSD-25 (LSD) – Dietyloamid kwasu lizergowegoto to organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna ergoliny. Pod jego nazwą obecnie na ogół sprzedawane są zamienniki. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

Dawkowanie LSD(dla osoby bez tolerancji):

  • 50-100 ug

Efekty występują po 30-90 minutach po zażyciu, natomiast pełnia efektów pojawia się po 3-5 godzinach i całość trwa mniej więcej 8 do 12 godzin, przy czym efekty uboczne trwają aż do kilkunastu godzin.

 

TAK:

  • SPRAWDŹ TESTEM, zamienniki mogą działać nawet kilka razy dłużej
  • PAMIĘTAJ pić i nie zapominać o jedzeniu.
  • DOBRZE ZAPLANUJ CAŁY DZIEŃ, aby nic Cię nie zaskoczyło
  • JEDZ I ŚPIJ DOBRZE, duża część efektów ubocznych wynika z zaniedbania się.

NIE:

  • ANTYDEPRESANTY? Nie mieszaj jeśli zależy Ci na leczeniu.
  • NIE MIESZAJ z Tramadolem (zwiększone ryzyko padaczkowe), stymulantami (przyśpieszają pracę serca, mogą prowadzić do tachykardii, nadciśnienia i wazokonstrykcji), innymi psychodelikami w tym marihuaną (ryzyko ataku paniki i „pętli”, problemów z pamięcią prowokujących ataki paniki)

 

Ważka - Alek Morawski dla @afterpartyfes
Ważka – Alek Morawski dla @afterpartyfes