N-Etyloheksedron (NEH, HEX-EN) – to nieprzebadana pochodna silnego stymulanta pentedronu. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

Jeśli używasz nowych substancji psychoaktywnych to istnieje duże ryzyko, że w trakcie imprezy zdarza Ci się robić to częściej niż tylko raz. Szelest foliowego woreczka, stukanie plastikowej karty i co chwilę wciąganie – takiego wyobrażenia o „sniffie” nauczyły nas hollywoodzkie filmy. W przeciwieństwie jednak do kinowej kokainy, która działa z grubsza godzinę, pół-legalne substancje takie jak heksen potrafią działać znacznie, znacznie dłużej, co może bywać zgubne zwłaszcza w przypadku „dorzutek”.

Być może właśnie tego nie wzięli pod uwagę młodzi ludzie niedawno hospitalizowani w Gryficach po zażyciu rzekomego Heksenu, jednego z popularniejszych – i mocniejszych –  stymulujących „środków zastępczych”. Nie można z cala pewnością stwierdzić co faktycznie zażyli poszkodowani, ale zawsze można przygotować się na kilka najbardziej typowych akcji, którym można łatwo zapobiec.

Jeśli decydujesz się zarzucać, czy aby na pewno wiesz jak robić to aby ograniczyć ryzyko, zmarnowane pieniądze oraz zmaksymalizować dobrą zabawę? Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: (1) czas działania substancji,  (2) jej faktyczny skład oraz to, (3) w jakiej jesteśmy formie, jakim miejscu i jakich warunkach (set&settings).

ZANIM SPRÓBUJESZ poczytaj, porozmawiaj z bardziej doświadczonymi osobami. Upewnij się, że wiesz, jak powinno zadziałać. Heksen to substancja, której początkowe efekty porównywane są do kokainy. Znaczącą jednak różnicą jest utrzymująca się do kilkunastu godzin stymulacja. Czy masz akurat czas i ochotę na wielogodzinne pobudzenie po króciutkiej euforii? Nie każda impreza jest całonocna a nazajutrz na ogół trzeba do roboty…

PRZYPOMNIJ SOBIE czy poprzednim razem ta lub podobna substancja działała tak, jak powinna? Nie? Jeżeli wydaje Ci się, że masz niezwykłą odporność, zachowaj szczególną ostrożność, bo zawsze może trafić się niespodziewanie coś dużo mocniejszego. Najbezpieczniej założyć, że prędzej z dilerem jest coś nie tak, niż z własnym układem nerwowym.

UWAŻAJ NA DOMIESZKI pokroju analogów alfy-PVP (znanej z wielodniowych bezsenności usłanych paranoją), które często są dodawane ze względu na ich stosunek ich ceny do aktywności. W takim przypadku „pusta” stymulacja potrafi utrzymywać się znacznie dłużej, w skrajnych przypadkach nawet kilkadziesiąt godzin, nie mówiąc już o sytuacji kiedy pożądanego środka w zawiniątku nie ma… w ogóle.

Przede wszystkim zastanów się uczciwie jak się czujesz. Kiedy jesteśmy wyspani, najedzeni i o dobrym samopoczuciu organizm jest znacznie bardziej wytrzymały. Bonusowe punkty za unikanie spontanicznego dorzucania i imprezowanie z osobami, które niekoniecznie są pod wpływem środków psychoaktywnych.

Hexen, Hex-en, NEH, Etylo-Hexedron to nieprzebadana pochodna silnego stymulanta pentedronu. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

Dawkowanie Heksenu (dla osoby bez tolerancji):

  • 15-40 mg

TAK:

  • PIJ WODĘ, minimum 0.3 l w ciągu godziny.
  • POŁYKAJ, nie wciągaj – szanuj swoje śluzówki…
  • RÓB PRZERWY, Twój mózg potrzebuje czasu na regenerację.
  • JEDZ I ŚPIJ DOBRZE, duża część efektów ubocznych wynika z zaniedbania się.

NIE:

  • NIE VAPUJ, to jedna z bardziej szkodliwych metod zażywania nieprzebadanych syntetycznych substancji.
  • ANTYDEPRESANTY? Nie mieszaj jeśli zależy Ci na leczeniu.
  • NIE SNIFFUJ, zawsze bezpieczniej połknąć.
  • NIE MIESZAJ z Tramadolem (zwiększone ryzyko padaczkowe), inhibitorami MAO (niebezpiecznie nasilają niektóre efekty), DOx, NBOMe, DXM (przyśpieszają pracę serca, mogą prowadzić do tachykardii, nadciśnienia i wazokonstrykcji), innymi psychodelikami w tym marihuaną (ryzyko ataku paniki), opioidami i alkoholem (działają znacznie dłużej niż efekt stymulantu, ryzyko przedawkowania) ani z kokainą i kofeiną (zwiększają jedynie obciążenie dla organizmu).