Co robimy

Zajmujemy się edukacją narkotykową i działaniami z zakresu szkód. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków, lub przestać, jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe. Edukujemy jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Takie podejście od lat ratuje życia w wielu państwach na świecie. Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii; Czerwony Krzyż; Lekarzy Bez Granic oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, żebyście bez względu na wasze decyzje dotyczące sposobu zabawy, bawili się dobrze i bezpiecznie.


Jesteś zainteresowana/y wolontariatem lub szkoleniem? A może chcesz nas zaprosić? Skontaktuj się!
Pracują z nami doświadczeni psychologowie, edukatorzy i terapeuci oraz przeszkoleni wolontariusze.


Dla Organizatorów

Chcesz poprawić bezpieczeństwo imprezy w klubie lub festiwalu? Możesz liczyć z naszej strony na współpracę z medykami oraz ochroną imprezy i wszystkie lub część, z poniższych interwencji na imprezie:

  1. Punkt informacyjno-edukacyjny (ulotki, zatyczki do uszu, prezerwatywy, woda)
  2. Vibe Patrol  z wodą oraz owocami
  3. Trip sitting, opieka nad osobami pod wpływem (miejsce na uboczu)
  4. Darmowe jednorazowe zestawy do testowania substancji, ostrzeżenia oraz konsultacje

 

Album: Edukacja imprezowa