Alfa-PVP (a-PVP) – α-Pirolidynopentiofenon to bardzo silny syntetyczny stymulant, katynon i pirolidynowa pochodna walerofenonu. Pod jego nazwą obecnie na ogół sprzedawane są zamienniki. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

ALFA-PVP

Alfa to mocniejsza siostra mefedronu. Przez dziennikarzy nazywana jest „narkotykiem zombie”, po rzekomych kanibalistycznych atakach pod jej wpływem. Te doniesienia okazały się oczywiście zupełnie wyssane z palca, jednak w przydomku substancji jest ziarnko prawdy. Po alfie 24-godzinne i dłuższe ciągi są normą, nie wyjątkiem. Więc może i na zjeździe użytkownicy nie rzucają się na ludzi z zębami, ale z pewnością po kilku dniach bez snu zaczynają przypominać film „Świt żywych trupów”…

 

BARDZO MOCNE DZIAŁANIE

„Młot Thora” był jedną z bardziej trafnych nazw produktów, w których sprzedawano alfę. Łupnięcie mitycznym obuchem w łeb to całkiem dobra metafora tego, co nawet 10mg tej niezwykle aktywnej substancji potrafi zrobić. Alfa to wyjątkowo mocny stymulant, daje poczucie euforii i dłużącej się silnej stymulacji. Do efektów należą pobudzenie organizmu, czyli rozszerzone źrenice, zwiększone tętno, kołatanie serca, podwyższona temperatura ciała, odwodnienie ale też euforia, zwiększona empatia, otwartość i słowotok. Pojawiają się trudności z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą, paranoje, psychozy i silna potrzeba dorzucania. Na koniec można mieć poważne problemy aby przypomnieć sobie jak wyglądał czas pod wpływem.

 

 

POTĘŻNA PUSTA STYMULACJA

Efekty z początku przypominają kokainę, ale później utrzymuje się długotrwała stymulacja bardziej przypominające amfetaminę i jej pochodne. Szczególnie silne działanie oznacza też natężenie efektów ubocznych. Stosując stymulanty należy szczególnie trzeba pamiętać o tym aby jeść pełnowartościowe posiłki, pomimo braku apetytu. Wypełniony brzuch po dobrym obiedzie i nawodniony organizm pozwala lepiej znieść wielogodzinną zabawę i uniknąć agresji, bruksizmu, rozdrażnienia czy skurczy mięśni,

 

PARANOJE I UZALEŻNIENIE

Efekty uboczne są typowe jak dla większości stymulantów, ale bardzo skumulowane ze względu na szczególnie mocne działanie alfy.  Powoduje silną zależność psychiczną, wyjałowienie życia emocjonalnego, wycieńczenie organizmu, problemy ze snem, depresję, nerwowość. Mogą pojawiać się halucynacje słuchowe i wizualne (których nie ma zupełnie, a nie zniekształcenie odbieranych bodźców). Szczególnie niebezpieczne są drogi podania iniekcyjna oraz poprzez waporyzację, cechują się mocnym wejściem, uczuciem paniki, ogólnego chaosu i braku kontroli otaczającej rzeczywistości. Występuje bardzo silna kompulsywna chęć do ciągłego dorzucania i ciągów.

 

 

JEŚLI ZARZUCASZ

Jeśli decydujesz się zarzucać, czy aby na pewno wiesz jak robić to aby ograniczyć ryzyko, zmarnowane pieniądze oraz zmaksymalizować dobrą zabawę? Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: (1) czas działania substancji,  (2) jej faktyczny skład oraz to, (3) w jakiej jesteśmy formie, jakim miejscu i jakich warunkach (set&settings).

ZANIM SPRÓBUJESZ poczytaj, porozmawiaj z bardziej doświadczonymi osobami. Upewnij się, że wiesz, jak powinno zadziałać. Alfa to substancja, którą porównuje się do kokainy lub metamfetaminy, jednak ich dawki i czas działania są zupełnie różne. Nie wolno mieszać z lekami antydepresyjnymi (SSRI, szczególnie iMAO) ani innymi stymulantami ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.

PRZYPOMNIJ SOBIE czy poprzednim razem ta lub podobna substancja działała tak, jak powinna? Nie? Jeżeli wydaje Ci się, że masz niezwykłą odporność, zachowaj szczególną ostrożność, bo zawsze może trafić się niespodziewanie coś dużo mocniejszego. Najbezpieczniej założyć, że prędzej z dilerem jest coś nie tak, niż z własnym układem nerwowym.

Przede wszystkim zastanów się uczciwie jak się czujesz. Kiedy jesteśmy wyspani, najedzeni i o dobrym samopoczuciu organizm jest znacznie bardziej wytrzymały. Bonusowe punkty za unikanie spontanicznego dorzucania i imprezowanie z osobami, które niekoniecznie są pod wpływem środków psychoaktywnych.

Alfa-PVP (a-PVP) – α-Pirolidynopentiofenon to bardzo silny syntetyczny stymulant, katynon i pirolidynowa pochodna walerofenonu. Pod jego nazwą obecnie na ogół sprzedawane są zamienniki. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

Dawkowanie a-PVP(dla osoby bez tolerancji):

  • 5-25 mg

Pełnia efektów po spożyciu występują po nawet 15-45 minutach po zażyciu i trwa mniej więcej 2 do 5 godzin, przy czym efekty uboczne trwają aż do 48 godzin. Uwaga! Substancja szczególnie niebezpieczna.

 

TAK:

  • PIJ WODĘ, minimum 0.3 l w ciągu godziny.
  • POŁYKAJ, nie wciągaj – szanuj swoje śluzówki…
  • RÓB PRZERWY, Twój mózg potrzebuje czasu na regenerację.
  • JEDZ I ŚPIJ DOBRZE, duża część efektów ubocznych wynika z zaniedbania się.

NIE:

  • ANTYDEPRESANTY? Nie mieszaj jeśli zależy Ci na leczeniu.
  • NIE VAPUJ, 
  • NIE SNIFFUJ, zawsze bezpieczniej połknąć.
  • NIE MIESZAJ z Tramadolem (zwiększone ryzyko padaczkowe), inhibitorami MAO (niebezpiecznie nasilają niektóre efekty), DOx, NBOMe, DXM (przyśpieszają pracę serca, mogą prowadzić do tachykardii, nadciśnienia i wazokonstrykcji), innymi psychodelikami w tym marihuaną (ryzyko ataku paniki), opioidami i alkoholem (działają znacznie dłużej niż efekt stymulantu, ryzyko przedawkowania) ani z kokainą i kofeiną (zwiększają jedynie obciążenie dla organizmu).
  • NIE BIERZ aspiryny i innych antykoagulantów przy stymulantach! Lek zmniejszający agregację płytek krwi przy nadciśnienie tętniczym i tachykardii to proszenie się o udar krwotoczny mózgu.