Doświadczenie

Projekt testowania narkotyków SIN powstaje przy współpracy ekspertów z łącznie ponad stuleciem doświadczenia, z takich organizacji jak Energy Control (Hiszpania), Check!n (Portugalia), Bunk Police (USA, Słowenia). SIN uczestniczył w interwencji powyższych organizacji na festiwalu BOOM 2016 oraz współpracuje z ich laboratoriami tak w formie wolontariatu, jak i własnych projektów międzynarodowych.


Chcesz się dołączyć do projektu lub zacząć wykorzystywać testowanie narkotyków w swojej pracy?
Skontaktuj się z nami na testy@sin.org.pl.


Odczynniki kolorometryczne 

Testy kolorometryczne to proste odczynniki chemiczne, które po dosypaniu dosłownie okrucha substancji psychoaktywnej ztskują określony kolor. Najpopularniejsze odczynniki to: marquis, mecke, mandelin, liebermann, froehde i ehlrich. Testery nie określą czystości ani nie rozpoznają domieszki. Bezbłędnie za to stwierdzą brak pożądanego środka.

Dla większej precyzji zawsze używaj kilku rodzajów testów i pamiętaj, że wynik to nie gwarancja bezpiecznej zabawy. Więcej informacji znajdziecie na ulotkach załączonych do produktu, w sklepie, oraz na forum.

 

Laboratorium SIN i Prekursor

SIN i Fundacja Prekursor pracują wraz z Energy Control z Hiszpanii oraz Bunk Police (USA, Słowenia) aby otworzyć darmowe laboratorium w Warszawie – tak, darmowe! Każdy mógłby nam przynieść lub przysłać próbkę do analizy. Narazie prowadzimy badania nad opracowaniem metody analitycznej skutecznej w polskich warunkach .

 

Laboratoria i wyniki
  • PSSE w Radomiu – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne, 200 zł + VAT (Polska)
  • Energy Control – anonimowe, również nielegalne próbki 70 euro (Hiszpania, Świat)
  • Wedinos – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne (Walia)
  • Legal High Inhaltsstoffe – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne (Niemcy, UE)
  • ecstasydata.org – baza tabletek, 40 usd (USA, Świat)
  • RESPONSE (System wczesnego ostrzegania o nowych substancjach w UE)

Aplikacja Red Alert (iOS) (Android)
Trimbos Instituut stworzył aplikację, ostrzegającą przed substancjami, których skład jest inny, niż być powinien, i które są lub mogą być niebezpieczne. 


Wyszukiwarka składu dopalaczy

W wyszukiwarce składu dopalaczy możecie znaleźć wykaz substancji psychoaktywnych zidentyfikowanych w wyniku badań produktów środków zastępczych zabezpieczonych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wykaz substancji zawarty w wyszukiwarce pełni funkcję informacyjną – znajdziecie tam dane dotyczące szczególnie groźnych środków.

 

Ostrzeżenia

Ostrzeżenia przed konkretnymi substancjami publikujemy w dziale Aktualności oraz na naszym facebooku. Są to alerty dotyczące przede wszystkim substancji, które po testach laboratoryjnych okazały się zawierać inny skład, niż reklamowany, i które są szczególnie niebezpieczne dla ludzkiego życia i zdrowia.