Drug Checking

Doświadczenie
Projekt testowania narkotyków SIN powstaje przy współpracy ekspertów z łącznie ponad stuleciem doświadczenia, z takich organizacji jak Energy Control (Hiszpania), Check!n (Portugalia), Bunk Police (USA, Słowenia). SIN uczestniczył w interwencji powyższych organizacji na festiwalu BOOM 2016 oraz współpracuje z ich laboratoriami tak w formie wolontariatu, jak i własnych projektów międzynarodowych.

Współpraca i szkolenia
Chcesz się dołączyć do projektu lub zacząć wykorzystywać testowanie narkotyków w swojej pracy? Skontaktuj się z nami na testy małpa sin.org.pl.

Odczynniki kolorometryczne (SKLEP)
Testy kolorometryczne to proste odczynniki chemiczne, które po wsypaniu dosłownie okrucha substancji psychoaktywnej zmieniają odpowiednio kolor. Najpopularniejsze odczynniki to: marquis, mecke, mandelin, liebermann, froehde i ehlrich. Negatywny wynik może wykluczyć oczekiwany środek. Pozytywny wyniki nie pozwala z całą pewnością dokonać skutecznej identyfikacji. Więcej informacji na ulotkach załączonych do produktu, w sklepie oraz w serwisach społecznościowych.

Stacjonarne laboratorium TLC
Pracujemy z Energy Control z Hiszpanii oraz Bunk Police (USA, Słowenia) aby na wiosnę 2017 otworzyć darmowe laboratorium w Warszawie – tak, darmowe! Każdy będzie mógł nam przynieść lub anonimowo przysłać próbkę do analizy środków zastępczych i Nowych Substancji Psychoaktywnych. Narazie prowadzimy badania nad opracowaniem skutecznej w warunkach polskich metody analitycznej.

Laboratoria i wyniki

  • PSSE w Radomiu – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne, 200 zł + VAT (Polska)
  • Energy Control – anonimowe, również nielegalne próbki 60 euro (Hiszpania, Świat)
  • Wedinos – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne (Walia)
  • Legal High Inhaltsstoffe – środki zastępcze i Nowe Substancje Psychoaktywne (Niemcy, UE)
  • ecstasydata.org – baza tabletek, 40 usd (USA, Świat)
  • RESPONSE (System wczesnego ostrzegania o nowych substancjach w UE)

Aplikacja RED ALERT (iOS) (Android)

WYSZUKIWARKA SKŁADU DOPALACZY 
TU można znaleźć wykaz substancji psychoaktywnych zidentyfikowanych w wyniku badań produktów środków zastępczych zabezpieczonych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ostrzeżenia
Publikujemy na blogu oraz fb ostrzeżenia dt. szczególnie niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji.