Metody

Co robimy

Zajmujemy się edukacją narkotykową i działaniami z zakresu szkód. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków, lub przestać, jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe. Edukujemy jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Takie podejście od lat ratuje życia w wielu państwach na świecie. Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii; Czerwony Krzyż; Lekarzy Bez Granic oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, żebyście bez względu na wasze decyzje dotyczące sposobu zabawy, bawili się dobrze i bezpiecznie.


Jesteś zainteresowana/y wolontariatem? A może chcesz nas zaprosić? Skontaktuj się!
Pracują z nami doświadczeni psychologowie, edukatorzy i terapeuci oraz przeszkoleni wolontariusze.


 

SIN Lab
Odczynniki kolorymetryczne 

Testy kolorometryczne to proste odczynniki chemiczne, które po dosypaniu dosłownie okrucha substancji psychoaktywnej zyskują określony kolor. Najpopularniejsze odczynniki to: marquis, mecke, mandelin, liebermann, froehde i ehlrich. Testery nie określą czystości ani nie rozpoznają domieszki. Bezbłędnie za to stwierdzą brak pożądanego środka.

Dla większej precyzji zawsze używaj kilku rodzajów testów i pamiętaj, że wynik to nie gwarancja bezpiecznej zabawy. Więcej informacji znajdziecie na ulotkach załączonych do produktu, w sklepie, oraz na forum.


Chcesz się dołączyć do projektu lub zacząć wykorzystywać testowanie narkotyków w swojej pracy?
Skontaktuj się z nami na [email protected]


Aplikacja TestDrugs (Android)
Stworzyliśmy aplikację do testowania ponad 350 substancji psychoaktywnych. Dostępne są wyniki do analiz kolorymetrycznych, metodą chromatografii cienkowarstwowej (TLC) oraz informacje z tripsit.me oraz psychonautwiki.org dotyczące działania, mieszania oraz ogólnie redukcji szkód.