LSD-25, Dietyloamid kwasu lizergowego

LSD-25, Dietyloamid kwasu lizergowego

Grudzień 5, 2018 Afterparty 0

LSD-25 (LSD) – Dietyloamid kwasu lizergowegoto to organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna ergoliny. Pod jego nazwą obecnie na ogół sprzedawane są zamienniki. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

LSD

LSD, obok grzybów halucynogennych, należy do najpopularniejszych psychodelików świata. Porównując te substancje ze sobą często akcentowane jest ich odmienne pochodzenie – LSD jest syntetyczne, za to grzybki „naturalne”. Czy taki podział mówi nam jednak cokolwiek?

 

BEZPIECZNE NIEBEZPIECZNE

„Kwas” podobnie jak innej syntetyczne, ale i naturalne psychodeliki nie powinien być zażywany przez osoby ze skłonnościami do depresji lub innych problemów psychicznych – ani nawet z historią tego rodzaju zaburzeń w rodzinie. Aktualny stan psychiczny zostaje po zażyciu spotęgowany i może się zdarzyć tak, że ze źródło zabawy zamieni się w koszmar, z którego chce się jak najszybciej się wydostać.

„Kartony” którymi na ogół nasączane jest LSD nagminnie zawierają w zamian inne syntetyczne związki, np. psychodeliki NBOMe lub DOC, którymi to w przeciwieństwie do prawdziwego LSD da się śmiertelnie zatruć. Jeżeli zamierza się zażywać syntetyczne substancje, zawsze należy sprawdzić je wpierw przynajmniej testem kolorymetrycznym. Używając naturalnych substancji postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o ich źródle – sporo grzybów jest przecież trujące.

 

SET & SETTINGS

Wszystkie psychodeliki potęgują przyjemne i nieprzyjemne wrażenia, dlatego ważne jest aby zadbać o swoje nastawienie oraz o okoliczności podróży psychodelicznej. Znacznie ma tak samopoczucie, jak i poziom bezpieczeństwa, doświadczenie i przede wszystkim dawka. Otoczenie powinno być bezpieczne, znajome i  przyjazne.

Pamiętaj, że nie należy tripować jeżeli ma się obniżone samopoczucie, nie czuje się, że to jest odpowiedni moment, czy przebywa wśród osób, które mogą źle odebrać ten stan.

 

 

WYCIEŃCZENIE PSYCHICZNE

LSD działa naprawdę długo, bo przynajmniej 8-12 godzin (dla porównania grzybki jedynie 3-5). Nic dziwnego, że to zupełnie inne doznania! Weź to pod uwagę, jeśli podejmiesz decyzję aby eksperymentować z tymi substancjami. Dlatego pamiętajmy, że chociaż trudne doświadczenia po psychodelikach zdarzają się raczej rzadko, to podróże psychodeliczne są nieprzewidywalne i mogą mieć nieprzyjemny przebieg, zwłaszcza jeśli nagle zrobi się ciemno, zimno, lub pojawi się inny problem.

 

 

GDY POCZUJESZ SIĘ ŹLE

Przede wszystkim pamiętaj, że działanie każdej substancji, syntetycznej czy naturalnej, prędzej czy później minie, a złe samopoczucie zdarza się każdemu i to normalne czasami czuć się źle. Postaraj się zidentyfikować czynniki obniżające komfort, głód, chłód, hałas czy może. Spróbuj znaleźć „bezpieczną przystań” i zapewnij sobie przyjemność – np. coś słodkiego czy wodę.

 

 

JEŚLI ZARZUCASZ

Jeśli decydujesz się zarzucać, czy aby napewno wiesz jak robić to aby ograniczyć ryzyko, zmarnowane pieniądze oraz zmaksymalizować dobrą zabawę? Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: (1) czas działania substancji,  (2) jej faktyczny skład oraz to, (3) w jakiej jesteśmy formie, jakim miejscu i jakich warunkach (set&settings).

ZANIM SPRÓBUJESZ poczytaj, porozmawiaj z bardziej doświadczonymi osobami. Upewnij się, że wiesz, jak powinno zadziałać. LSD to substancja, którą porównuje się do grzybów lub 2C-B, jednak ich dawki i czas działania są zupełnie różne. Nie należy mieszać z lekami antydepresyjnymi (SSRI, iMAO blokują efekty) ani stymulantami ze względu na ryzyko „pętli”, gdy problemy z pamięcią potęgują niepokój.

PRZYPOMNIJ SOBIE czy poprzednim razem ta lub podobna substancja działała tak, jak powinna? Nie? Jeżeli wydaje Ci się, że masz niezwykłą odporność, zachowaj szczególną ostrożność, bo zawsze może trafić się niespodziewanie coś dużo mocniejszego. Najbezpieczniej założyć, że prędzej z dilerem jest coś nie tak, niż z własnym układem nerwowym.

Przede wszystkim zastanów się uczciwie jak się czujesz. Kiedy jesteśmy wyspani, najedzeni i o dobrym samopoczuciu organizm jest znacznie bardziej wytrzymały. Bonusowe punkty za unikanie spontanicznego dorzucania i imprezowanie z osobami, które niekoniecznie są pod wpływem środków psychoaktywnych.

LSD-25 (LSD) – Dietyloamid kwasu lizergowegoto to organiczny związek chemiczny, psychodeliczna substancja psychoaktywna, pochodna ergoliny. Pod jego nazwą obecnie na ogół sprzedawane są zamienniki. Odradzamy stosowania nowych substancji psychoaktywnych o nieznanej szkodliwości.

 

Dawkowanie LSD (dla osoby bez tolerancji):

  • 50-100 ug

Efekty występują po 30-90 minutach po zażyciu, natomiast pełnia efektów pojawia się po 3-5 godzinach i całość trwa mniej więcej 8 do 12 godzin, przy czym efekty uboczne trwają aż do kilkunastu godzin.

 

TAK:

  • SPRAWDŹ TESTEM, zamienniki mogą działać nawet kilka razy dłużej
  • PAMIĘTAJ pić i nie zapominać o jedzeniu.
  • DOBRZE ZAPLANUJ CAŁY DZIEŃ, aby nic Cię nie zaskoczyło
  • JEDZ I ŚPIJ DOBRZE, duża część efektów ubocznych wynika z zaniedbania się.

NIE:

  • ANTYDEPRESANTY? Nie mieszaj jeśli zależy Ci na leczeniu.
  • NIE MIESZAJ z Tramadolem (zwiększone ryzyko padaczkowe), stymulantami (przyśpieszają pracę serca, mogą prowadzić do tachykardii, nadciśnienia i wazokonstrykcji), innymi psychodelikami w tym marihuaną (ryzyko ataku paniki i „pętli”, problemów z pamięcią prowokujących ataki paniki)
  • NIE BIERZ aspiryny i innych antykoagulantów przy stymulantach! Lek zmniejszający agregację płytek krwi przy nadciśnienie tętniczym i tachykardii to proszenie się o udar krwotoczny mózgu.

 

 


Ilustracja: Alek Morawski

Dodaj komentarz