Interwencje imprezowe

Co robimy

Zajmujemy się edukacją narkotykową, działaniami z zakresu redukcji szkód i promocją bezpiecznego życia nocnego. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków, lub przestać jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe. Edukujemy jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Takie podejście od lat ratuje życia w wielu państwach na świecie. Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii; Czerwony Krzyż; Lekarzy Bez Granic oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, żebyście bez względu na wasze decyzje dotyczące sposobu zabawy, bawili się dobrze i bezpiecznie.


Jesteś zainteresowana/y wolontariatem? A może chcesz nas zaprosić? Skontaktuj się!
Pracują z nami doświadczeni psychologowie, edukatorzy i terapeuci oraz przeszkoleni wolontariusze.


Dla Organizatorów

Chcesz poprawić bezpieczeństwo imprezy w klubie lub festiwalu? Na imprezie możesz liczyć na naszą współpracę z medykami oraz ochroną i takie interwencje na imprezie, jak:

  1. Punkt informacyjno-edukacyjny (ulotki, zatyczki do uszu, prezerwatywy, woda)
  2. Strefa Chillout (przyległa do stoiska)
  3. Vibe Patrol, patrole z wodą oraz owocami
  4. Trip sitting, opieka nad osobami pod wpływem (miejsce na uboczu)
  5. Jednorazowe zestawy do testowania substancji, ostrzeżenia oraz konsultacje

 

Album: Edukacja imprezowa

https://www.facebook.com/126752427401727/photos/?tab=album&album_id=1168903736519919