Badania

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki to organizacja non profit zajmująca się redukcją szkód, edukacją i działaniem na rzecz polityki narkotykowej opartej na faktach.


Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

SIN jest siecią kół naukowych przy szkołach wyższych, która zrzesza ludzi młodych, studentów i pracowników naukowych szkół wyższych, chcących zmienić funkcjonującą w Polsce i na świecie politykę narkotykową opartą na prohibicji. Inicjatywa opowiada się za polityką narkotykową, której podstawą będą dowody naukowe i zasady poszanowania wolności i godności człowieka.

Uniwersytet Warszawski

  • Koło naukowe SIN w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z uniwersytetem Corvinus w Budapeszcie zajmuje się ewaluacją programu redukcji szkód w warunkach życia nocnego, w tym sprawdzania substancji.

Uniwersytet Jagielloński

  • Koło naukowe SIN na Uniwersytecie Jagiellońskim zajmuje się interdyscyplinarną analizą języka używanego w trip-raportach.

 

SIN Lab i Prekursor

  • SIN i Fundacja Prekursor w konsorcjum z Instytutem Psychiatrii i Neurologii oraz Narodowym Instytutem Leków uzyskały dofinansowanie z  Narodowego Programu Zdrowia. W lipcu 2018 zbierzemy pilotażowe 250 próbek. Narazie prowadzimy badania nad opracowaniem metody analitycznej skutecznej w polskich warunkach.

Projekt testowania substancji psychoaktywnych powstaje przy współpracy ekspertów z łącznie ponad stuleciem doświadczenia, z takich organizacji jak Energy Control (Hiszpania), Check!n (Portugalia), Bunk Police (USA, Słowenia). SIN uczestniczył w interwencji powyższych organizacji na festiwalu BOOM 2016 oraz współpracuje z ich laboratoriami tak w formie wolontariatu, jak i własnych projektów międzynarodowych.

 


Chcesz się dołączyć do projektu lub zacząć wykorzystywać testowanie narkotyków w swojej pracy?
Skontaktuj się z nami na [email protected]