Metody

Co robimy

Zajmujemy się edukacją narkotykową i działaniami z zakresu szkód. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków, lub przestać, jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe. Edukujemy jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Takie podejście od lat ratuje życia w wielu państwach na świecie. Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii; Czerwony Krzyż; Lekarzy Bez Granic oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

Nadrzędnym celem naszej akcji jest sprawienie, żebyście bez względu na wasze decyzje dotyczące sposobu zabawy, bawili się dobrze i bezpiecznie.Pracują z nami doświadczeni psychologowie, edukatorzy i terapeuci oraz przeszkoleni wolontariusze.


Organizujemy:
  1. Punkt informacyjno-edukacyjny (ulotki, zatyczki do uszu, prezerwatywy, woda)
  2. Vibe Patrol  z wodą oraz owocami
  3. Trip sitting, opieka nad osobami pod wpływem (miejsce na uboczu)
  4. Jednorazowe zestawy do testowania substancji, ostrzeżenia oraz konsultacje

 

SIN Lab

Projekt testowania narkotyków SIN powstaje przy współpracy ekspertów z łącznie ponad stuleciem doświadczenia, z takich organizacji jak Energy Control (Hiszpania), Check!n (Portugalia), Bunk Police (USA, Słowenia). SIN uczestniczył w interwencji powyższych organizacji na festiwalu BOOM 2016 oraz współpracuje z ich laboratoriami tak w formie wolontariatu, jak i własnych projektów międzynarodowych.

 


Chcesz się dołączyć do projektu lub zacząć wykorzystywać testowanie narkotyków w swojej pracy?
Skontaktuj się z nami na [email protected]


Odczynniki kolorometryczne 

Testy kolorometryczne to proste odczynniki chemiczne, które po dosypaniu dosłownie okrucha substancji psychoaktywnej ztskują określony kolor. Najpopularniejsze odczynniki to: marquis, mecke, mandelin, liebermann, froehde i ehlrich. Testery nie określą czystości ani nie rozpoznają domieszki. Bezbłędnie za to stwierdzą brak pożądanego środka.

Dla większej precyzji zawsze używaj kilku rodzajów testów i pamiętaj, że wynik to nie gwarancja bezpiecznej zabawy. Więcej informacji znajdziecie na ulotkach załączonych do produktu, w sklepie, oraz na forum.

 

SIN Lab i Prekursor

SIN i Fundacja Prekursor w konsorcjum z Instytutem Psychiatrii i Neurologii oraz Narodowym Instytutem Leków uzyskały dofinansowanie z  Narodowego Programu Zdrowia. W lipcu 2017 zbieżemy pilotażowe 250 próbek. Narazie prowadzimy badania nad opracowaniem metody analitycznej skutecznej w polskich warunkach .

 


Aplikacja Red Alert (iOS) (Android)
Trimbos Instituut stworzył aplikację, ostrzegającą przed substancjami, których skład jest inny, niż być powinien, i które są lub mogą być niebezpieczne.